Nájemník neplatí

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně pronájmu bytu. Smlouvu mám uzavřenou na dobu určitou na 1 rok. Nájemce mi teď neplatí. Dluží mi už 40 tisíc. Když ho vystěhuju, je to na jeho náklady? Když půjdu do svého bytu, který mu pronajímam, musí u toho být i nějaký nezávislý svědek?
A co s dluhem? Když ho dám k soudu, pokud nemá peníze, dostane soud z něj vůbec peníze? Co soudní výlohy? Taky je bude platit on? A pokud se nezdržuje na místě svého trvalého pobytu, nemůže se pak stát, že mu předvolání nebude doručeno a on se tudíž k soudu ani nedostaví? Momentálně nevím, kde bydlí. V bytě bydlí jeho bývalá přítelkyně s dětmi, na kterou však nájemní smlouva uzavřená není.
Díky za odpověd

Nejlepší odpověď
elektrikář

Tady pomůže jenom soud.
Doplňuji:
Podat na ní exekuční žalobu, s tímže jí vše exekutor zabaví.