korka

Nájemník

Má pronajimatel právo fotografovat již pronajaté prostory a tyto foto vystavovat na netu? Nejedná so o zásah do soukromí osob,které tyto prostory obývají?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Záleží na tom, co máte ve smlouvě a co je na fotografiích. Pokud fotografuje Vaše osobní věci, nikoliv jen prostory samotné, viděla bych v tom problém.

Další odpovědi
panenka

nemá právo pronajímatel fotografovat

kenyrts

ve SMLOUVĚ O NÁJMU BYTU:podle § 685 a násl. občanského zákoníku,se nikde nepíše,že pronajímatel může fotografovat již pronajaté prostory,nájemce je povinen jej vpustit pouze za účelem kontroly,toť vše.

standa

Rozhodně majitel právo fotografovat (byť ve svém bytě) NEMÁ.

Majitel má právo písemně vyzvat svého nájemníka, aby jej vpustil do bytu, ALE jen tehdy pokud se v tomto bytě nacházejí majitelova technická zařízení typu vodoměr, plynoměr, sporák, karma… ap.

Na druhou stranu vše je o dohodě a umím si představit situaci, kdy majitel slušně požádá a odůvodní potřebu si vyfotit byt a slušný nájemník mu nepochybně výjde vstříc.