Avatar uživatele
sofi

Nájemní smlouva

Dobrý den,před třemi lety jsme se nastěhovali do podnájmu s nájemní smlouvou na jeden rok s tím,že každý rok bude dodatek k této NS. Do nešního dne není.Nyní majitel přiveze novou smlouvu a chce na nás doplatit finanční obnos za zvýšené zálohy za energie. Jsme povinni tuto finanční částku zaplatit? Může nás vystěhovat když nezaplatíme?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4514 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
standa

Nejspíš máte na mysli, že majitel chce doplatit určitou částku za spotřebu energií, protože jste během roku platili nižší zálohy a SKUTEČNÁ výše těchto nákladů byla vyšší než-li zaplacené zálohy...

Pokud to tak je, tak na tento "doplatek" má majitel nárok, ale zároveň vám musí předložit VYÚČTOVÁNÍ (tedy faktury od dodavatelů energií) a měli byste mít přehled o spotřebě měrných jednotek těchto energií (elektroměr, plynoměr, vodoměr ap.)

Pokud je v "tom" něco jiného, tak nejspíš budete mít smůlu, protože i když bude v právu s tím, že nic doplácet nemusíte, tak majitele NIC nenutí k tomu s vámi nájemní smlouvu prodloužit.

Do obhajoby právní konstrukce domněnky, že nájemní vztah který sice de´jure skončil na dobu určitou, ale de´facto do dnes trvá se na tomto místě nechci pouštět...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony