dust8

Najdou se nějaká pravidla a normy pro ceduli s nápisem: „K prodeji“, či „K pronájmu“?

A pod tím třeba číslo na mobil?

Odpovědi
Edison

Heh??? Proč by na tohle měla existovat jiná, než obecná pravidla ohledně bezpečnosti takových poutačů?

anonym

Ty možná máš na mysli spíš typografická pravidla. Drž se pravidla: hlavně to nepřeplácat. Takže napiš prostě jen podstatné informace (ty podstatnější větším písmem), vycentruj to a odolej pokušení doplnit to o nějakou zbytečnou grafiku, rámečky a dekorace 🙂 … pochybuji ale, že na grafické úpravě cedule bude komukoliv tak záležet. I kdybys to vycentroval nepřesně a druhý řádek otočil o 12 stupňů a napsal je fontem COMIC SANS zafunguje to stejně, hlavně že to jde z dálky přečíst.