Kepler

Najdou se mezi námi houbaři – světoběžníci?

Zajímá mě, jestli v podobných klimatických podmínkách jako u nás rostou ve světě stejné houby, nebo jsou jiné. Mám na mysli mírná pásma Ameriky, Asie, případně i jinde. V tropech to asi bude jiná liga.

Nejlepší odpověď
jpau

Nevím jestli to je odpověď, kterou chceš slyšet ale v np Durmitor (Černá Hora), cca 1000 km jižně od nás roste poměrně dost hřibovitých hub, řekl bych vyšší kvality než u nás (větši, nejsou napadené červíky nebo slimáky). V podstatě se je ale nevyplatí sbírat, místní je prodávají sušené za pár Euro cestou k Černému jezeru.