Marshmallow

Najděte 2013ciferní číslo kde platí že součet jeho první a poslední cifry se rovná 7– násobku součinu ostatních čísel :)

Matika je ke mě krutá :D prosím o vyřešení :)

Nejlepší odpověď
anonym

Hledal jsem všude, i pod kredencem, ale marně! Zkus to někde jinde!

Další odpovědi
anonym

Tohle nemá s matikou nic moc společného – sečtení dvou jednociferných čísel s výsledkem rovným sedmi snad zvládne každý. *)
Poradím ti – takových čísel je přesně sedm. Zkus napsat návrh řešení – buďto je odsouhlasíme a nebo zamítmeme… 😉
_____
*) pokud ses spletl a poslední slovo zadání (otázky) není „čísel“, ale je to cifer.

Hamon

Jak píše mowla, tohle je spíš věc logiky než matematiky.
Ale těch možných čísel je čtrnáct.
Doplňuji:
Oprava, těch čísel je daleko, daleko víc.

Hamon

Vyšlo mi 4060 možných výsledků.

Hamon

Změna – 20 148 :) Definitivně, protože už jsem nad tím strávil víc času, než jsem ochotný tomu věnovat.

bolak

doufám že si děláš legraci s těmi počty :)

Hamon

Ne, nedělám, je to skutečně tak.