dudu

Najde se odborník a poradí?

K obdělávání našich „latifundií“ při chalupě nám řadu let sloužil rotavátor poháněný půdní frézou Forschritt osazený hnací jednotkou Simson 50. Jedná se o stejný motor jako u bývalých motocyklů zpřevodovaný do pomala, se dvěma rychlostmi vpřed a zpátečkou. V poslední době však tato pohonná jednotka zlobí – startuje sice bez problémů, avšak při zvýšení otáček se motor dusí a přitom se zdá, že tryska je čistá i přívod vzduchu přes filtr je OK. Rovněž jiskra na svíčce nemá chybu. V sobotu jsme hledali problém se synovcem, leč marně. Chlapi, moc prosím pokuste se poradit. Proč se asi ta potvůrka dusí a netáhne jako ještě nedávno?

Nejlepší odpověď
tom004

Na motory sice nejsem odborník,ale i když,jak píšeš,jiskra nemá chybu,neznamená to,že je cívka v pořádku.Zkusil bych si půjčit jinou,která „běhá“,a vyzkoušel.Potom,už bych angažoval profíka. 🙂

Další odpovědi
fesoj

totálně zakarbonovaný výfuk. Vyčistit,vypálit.