_136

Najde se důvod proč lidská společnost znečišťuje prostory lesů?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Protože civilizace a kultura… záleží ovšem jaká/která.

Už od starověku bylo běžné, že se les spotřebovával nebo prostě ničil kvůli výhodám, třeba se jen systematicky vypaloval (víc prostoru- zastavění nebo zemědělství, větší rozhled, zničení či překvapení nepřítele, snazší pochod vojska a podobně). Pro lidskou společnost je to přirozené (tedy spíše logické, než přirozené), důvodů proč zničit nebo využít les, stromy a dřevo bylo a je spousta. Dřevo se zužitkovává mnoha způsoby a je potřebné. Ničení lesů z několika příčin bylo už dávno dost časté a rozumové – avšak bez důsledků, které oni nevěděli, neznali… a ono to ani nemělo takové důsledky (lesů a přírody bylo víc, byla všude, lidí bylo míň, nedocházelo ke znečištění a příroda se i navzdory jistému odlesňování udržovala…). Odlesnění nějakého místa nepředstavovalo pro předky žádná rizika, chápali a viděli jen výhody a ono to TEHDY ani nemělo negativní důsledky.

Samotné znečišťování lesa a přírody odpadky, je taky o kultuře, mravech, výchově a vztahu k přírodě. Nejvíc prostě o zvycích.
Výrábí se spousta nerozložitelných nebo špatně rozložitelných věcí a pro spoustu lidí není problém, je jen tak zahazovat. Jdou se třeba projít do přírody,vezmou si s sebou jídlo/pití nebo rovnou udělají nějakou akci a zůstane po nich bordel.
Důvodů je spousta. Dnes už nejsou ani rozumové (co se týká těch odpadků a vědomého znečišťování), otázka kultury a špatných mravů.

Další odpovědi
Drap

Je to způsobeno nezodpovědností jedinců.

elkon

Na to stačí jediné slovo NEVYCHOVANOST. A začíná to v dětství. Když rodiče na děti kašlou, takhle to dopadá. Nemají základní návyky.