manon

Nahrazuje smajlík v internetové komunikaci tečku za větou?

Já nevím, ale správně by bylo napsat třeba Dobrý fór. :) , ale pro mne lépe vypadá Dobrý fór :) Jak to vidíte vy?

Nejlepší odpověď
badisko

tak tohle na netu neresim…;-)…navic mam hybridni klavesnici ..takze carky tecky nad pismeny atd je mor …a kdo cte moje prispevky v nich naje tolik chyb.. ze az beda ..nu coz jsem original…navic po sobe nikdy nectu co pisu ..takze se stava ze mam napr.. 2 stejne slova za sebou..a podobne atrakce…navic dyslektik …dyt je to fuk.. informaci perdas a to je hlavni …mormalni lidi to prejdou bez povsimnuti a blbec te vzdycky stejne nakopne …

Další odpovědi
beer

Nikde se o tom přesně nepíše, dělám to také tak.
Připadne mi, že tečka je zbytečná zejména pokud začíná pokračující text velkým písmenem. Praktické to bylo a ještě je v sms, kdy se počítá každý znak.

lukas.zmizik

Tečku ani čárku smajlík nenahrazuje, ale nikdo ji tam ani nedělá. Takhle vypadá evoluce pravidel Českého jazyka v praxi.

led

Skôr by som to nazvala emotívne (citové) vyjadrenie v skratke. Dáva sa na miesto, kde ho chceme vyjadriť. To znamená, nemusí nahradzovať bodku, čiarku.

Damiana

Máš pravdu, fakt to bez tečky vypadá líp. Ona totiž vizuálně kazí ten smajlíkovský záměr. Takže – podle mne – se jen musíš sama rozhodnout mezi dodržováním pravidel správné češtiny (no, s tím emotikonem je to stejně na pováženou 🙂 nebo sázet na moderní internetový vzhled.

anonym

Napsala bych s tečkou: Dobrý fór. :) A také tak píšu.

cochee

badisko: a pak je ještě třetí kategorie, jako jsem já, který přečte z takovéhoto textu jednu, maximálně dvě věty a pak si řekne, že názor člověka, který pohrdá mateřským jazykem, ho vlastně nezajímá, tím méně má chuť to po takovém člověku luštit a hledat skrytý význam takového textu… no, tvůj příspěvek jsem dočetl až do konce, nebylo to až tak hrozné :) a smajlík mi nahradil tečku 😁

manon

led: To ano, to je jasné. Ale pokud je za větou – patří tam i tečka, nebo ne?

led

ak ju dáte hneď za smajlíka, pokazí ho skreslí význam. Musela by tam byť medzera, preto sa znak bodky vynecháva

manon

Jojo, tak mi to taky přijde. Dík – potvrzuje to můj dojem.

bolak

lukas.zmizik: Já ti tam někdy dělám :) ,ale opravdu jen výjimečně.