Avatar uživatele
manon

Nahrazuje smajlík v internetové komunikaci tečku za větou?

Já nevím, ale správně by bylo napsat třeba Dobrý fór. :) , ale pro mne lépe vypadá Dobrý fór :) Jak to vidíte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? aramah, johana 56, Damiana, RyuzakiKate, anonym, anonym, RedC22 před 4176 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

tak tohle na netu neresim…;-)…navic mam hybridni klavesnici ..takze carky tecky nad pismeny atd je mor …a kdo cte moje prispevky v nich naje tolik chyb.. ze az beda ..nu coz jsem original…navic po sobe nikdy nectu co pisu ..takze se stava ze mam napr.. 2 stejne slova za sebou..a podobne atrakce…navic dyslektik …dyt je to fuk.. informaci perdas a to je hlavni …mormalni lidi to prejdou bez povsimnuti a blbec te vzdycky stejne nakopne …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Nikde se o tom přesně nepíše, dělám to také tak.
Připadne mi, že tečka je zbytečná zejména pokud začíná pokračující text velkým písmenem. Praktické to bylo a ještě je v sms, kdy se počítá každý znak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lukas.zmizik

Tečku ani čárku smajlík nenahrazuje, ale nikdo ji tam ani nedělá. Takhle vypadá evoluce pravidel Českého jazyka v praxi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Skôr by som to nazvala emotívne (citové) vyjadrenie v skratke. Dáva sa na miesto, kde ho chceme vyjadriť. To znamená, nemusí nahradzovať bodku, čiarku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Máš pravdu, fakt to bez tečky vypadá líp. Ona totiž vizuálně kazí ten smajlíkovský záměr. Takže – podle mne – se jen musíš sama rozhodnout mezi dodržováním pravidel správné češtiny (no, s tím emotikonem je to stejně na pováženou 🙂 nebo sázet na moderní internetový vzhled.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Napsala bych s tečkou: Dobrý fór. :) A také tak píšu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

badisko: a pak je ještě třetí kategorie, jako jsem já, který přečte z takovéhoto textu jednu, maximálně dvě věty a pak si řekne, že názor člověka, který pohrdá mateřským jazykem, ho vlastně nezajímá, tím méně má chuť to po takovém člověku luštit a hledat skrytý význam takového textu… no, tvůj příspěvek jsem dočetl až do konce, nebylo to až tak hrozné :) a smajlík mi nahradil tečku 😁

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

led: To ano, to je jasné. Ale pokud je za větou – patří tam i tečka, nebo ne?

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

ak ju dáte hneď za smajlíka, pokazí ho skreslí význam. Musela by tam byť medzera, preto sa znak bodky vynecháva

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Jojo, tak mi to taky přijde. Dík – potvrzuje to můj dojem.

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

lukas.zmizik: Já ti tam někdy dělám :) ,ale opravdu jen výjimečně.

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek