eleonnore

Nahrávám a mixuju hudbu. Jaký efekt na zpěv použít pro rock?

Ahoj všichni.
Dnes zkouším nahrávat a mixovat písničku. Jsem amatér, takže bych potřebovala poradit. Jaký efekt použít na můj hlas, aby zněl rockově a nevyčníval z hudby? Nejde o mojí barvu hlasu, tu mám, jakou mám, tam problém není (a i kdyby, efekt tohle nespraví).
Ale pořád mám pocit, že stopa s hudbou a stopa se zpěvem znějí úplně jinak. Stopa se zpěvem je taková moc čistá, jakoby tomu chyběl šum. Je to jako by někdo dělal film na green screenu a na jedné vrstvě pořád nechal kousky zelené barvy.
Vyřešil by to nějaký distortion? Nebo jiný efekt? Díky :)

Odpovědi
Supr653 .

Skus do pozadia pridat white noise, da sa volne dostupne najst na internete. Alebo na hlas pridaj EQ filter.