jana91

Nahradí mi pojištění škůdce při nabouraní mého auta ztrátu hodnoty automobilu (protože je jíž bourané)?

Ahoj, měla bych dotaz. Mám auto, které nebylo nikdy bourané. Když mi ho někdo nabourá tak jeho povinné ručení mi uhradí škodu, tzn. budu schopna ho opravit do původního stavu. Ale auto už bude bourané, tudíž, když ho budu teď chtít prodat, tak ho prodám za méně. Mohu toto také nějak nárokovat?

Předem všem děkuji za odpovědi a názory.

Nejlepší odpověď
autacek

K uvedené problematice je třeba si nastudovat něco víc, dané řešil v minulosti i soud.

Pojišťovny totiž běžně braly výměnu starého dílu za nový za zhodnocení a hledisko celkového znehodnocení vozu nebraly v postas. Tomu učinil přítrž soud, nicméně každý případ je třeba posuzovat individuálně.

Další odpovědi
Kryšpín

Záleží také na stáří, řekněme do pěti let, neb staroch plecháč nad 10 let. Škůdce se bude hájit, že je pojištěn, pojišťovna bude hledat pochybení na obou stranách. Byl zde podobný případ, advokát, znalec, jeden soud, druhý soud, odvolání, ÚS, mezitím škůdce doložil, že je nemajetný, má minimální mzdu a poté zmizel z české kotliny neznámo kam.

Gestas

Ne, jak píše autacek, donedávna by ti ještě částku snížili o „amortizaci“. Mimochodem největší nespravedlnost v této oblasti podle mě je, že když ti někdo naboří staré, ale udržované auto, tak ti pojišťovna dá jen almužnu, za které si odpovídající auto nekouíš, ani neopravíš to nabourané.