aboc

Jak to chodí s proplácením škody vzniklé trestným činem obohacení?

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak to chodí s proplácením škody vzniklé trestným činem obohacení, jedná se o částku 5000kč. Nyní probíhá soudní řízení výslechy apod. Popřípadě za jak dlouho bych peníze mohl dostat? Děkuji za odpověď

Odpovědi
gecco

Jsou tři možnosti:

  1. pachatel ti škodu nahradí přes soudním jednáním, aby tak získal polehčující okolnost
  2. k náhradě škody pachatele odsoudí trestní soud, pak
  1. jestliže pachatel peníze má, zaplatí ti
  2. jestliže pachatel peníze ´nemá´, nezaplatí ti a budeš je muset vymáhat exekučně

3. trestní soud pachatele k náhradě škody neodsoudí a současně pachatel nezaplatí dobrovolně – musíš podat občanskoprávní žalobu a pokud tento soud pachatele k náhradě škody odsoudí, pak

  1. jestliže pachatel peníze má, zaplatí ti
  2. jestliže pachatel peníze ´nemá´, nezaplatí ti a budeš je muset vymáhat exekučně

___
Jak dlouho to bude trvat??
To ti asi nikdo neřekne, i kdyby věděl, o jakou kauzu přesně se jedná.
😉