Avatar uživatele
pajda

Náhrada mzdy nebo dovolená za studium?

Zaměstnavatel po mě opakovaně žádal studium, umožňující rozšíření kvalifikace. Po jeho několikaletém naléhání jsme se dohodli na neplaceném kurzu, který se koná každý měsíc jeden víkend po dobu 2 let. Studium zaměstnavatel potvrdil. Důvodem k víkendové formě byl fakt, že toto kvalifikační studium je hrazené z EU – tedy pro zaměstnavatele zdarma. Bylo mi řečeno, že nemám nárok ani na náhradní volno, ani na náhradu mzdy za přesčasovou práci, protože „je moje věc, jak trávím víkendy“ a „ostatním se taky nic neproplácí“ – ostatní ale studují v pracovní době a tedy za plnou mzdu. Má zaměstnavatel pravdu? Podotýkám, že nemám o zmiňované studium a ani o funkci, kterou vykonávám a pro kterou je nezbytné, žádný zájem, ale prostě nemáme dalšího člověka s potřebnou kvalifikací.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4572 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zaměstnavatel může žádat zvýšení kvalifikace. Pokud je studium ve dnech pracovního volna, tak samozřejmě za něj nemůže existovat žádná náhrada. Studuje každý sám pro sebe.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pajda

Ještě znovu zdůrazním: já osobně nemám na této kvalifikaci žádný zájem. Školím se proto, že to zaměstnavatel dostal nařízené kontrolními orgány. Funkci jsem nechtěla, ale podědila. Jiným zaměstnancům, kteří si typ vzdělání mohli vybrat, se mzda za dobu školení proplácí.

před 4572 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek