Avatar uživatele
Sven

Ve Windows se mi nezobrazuje náhled na soubory JPG. Poradíte?

Ve Windows se mi nezobrazuje náhled na soubory JPG.
Funguje mi náhled pro PNG i JPEG.
Takže když změním příponu z JPG na JPEG, tak je všechno v pořádku, ale takto to řešit je nepraktické.
Neporadí někdo?

P.S.: V nastavení složek je zobrazení náhledu zapnuto, takže běžné rady z Internetu nepomáhají.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? HarpPlayer, aliendrone před 1681 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

No, buď na to musíš přes registr (sám nevím který klíč a hodnota to je) NEBO přes widle. „Výchozí programy>Přidružit typ souboru nebo…“, vybrat koncovku „jpg“ a přidělit (asociovat) ji s nějakým interně widláckým programem (třeba „windows fotogalerie“ NEBO eventuelně ji asociuj s tím, se kterým máš asociovaný JPEG soubory. Víc mě z hlavy nenapadá.

ivzez>>> „Počítač>Vlas­tnosti>Upřesnit nastavení systému>Upřesnit“ a na kartě vybrat „Výkon, vizuální efekty blablabla“ kliknout na „Nastavení“, vybrat „Vlastní“ a NEMÍT zaškrtnuto „Zobrazit miniatury místo ikon“. Rádo se stalo, ode dneška mne můžete oslovovat „Ó veliký sáhibe“, zatímco Keplera „Ó veliký záhybe!“ ;) :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Já ve všech verzích Windows (snad už od Win98) bopjuji
s opakem → nechci, aby se mi zobrazovaly miniatury ani
náhledy a dodnes jsem nepřišla na to, jak tomu zabránit.

Myslím, že si Microsoft některé funkce systému „moc hlídá“,
že uživatelům nedovolí si je přizpůsobit podle jejich potřeb.

K tomu přejmenování → to podle mne není moc rozumné,
rozumnější by naopak bylo zvolit třípísmennou příponu (JPG).

Ačkoliv Microsoft tvrdí, že Windows zvládají i vícepísmenné přípony, diakritická znaménka a mezery v názvech souborů, není to vždy pravda. Několikrát jsem se potýkala s tím, že některý soubor nedokázal výchozí program otevřít. Po úpravě názvu vše fungovalo, jak má.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek