Sven

Ve Windows se mi nezobrazuje náhled na soubory JPG. Poradíte?

Ve Windows se mi nezobrazuje náhled na soubory JPG.
Funguje mi náhled pro PNG i JPEG.
Takže když změním příponu z JPG na JPEG, tak je všechno v pořádku, ale takto to řešit je nepraktické.
Neporadí někdo?

P.S.: V nastavení složek je zobrazení náhledu zapnuto, takže běžné rady z Internetu nepomáhají.

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, buď na to musíš přes registr (sám nevím který klíč a hodnota to je) NEBO přes widle. „Výchozí programy>Přidružit typ souboru nebo…“, vybrat koncovku „jpg“ a přidělit (asociovat) ji s nějakým interně widláckým programem (třeba „windows fotogalerie“ NEBO eventuelně ji asociuj s tím, se kterým máš asociovaný JPEG soubory. Víc mě z hlavy nenapadá.

ivzez>>> „Počítač>Vlas­tnosti>Upřesnit nastavení systému>Upřesnit“ a na kartě vybrat „Výkon, vizuální efekty blablabla“ kliknout na „Nastavení“, vybrat „Vlastní“ a NEMÍT zaškrtnuto „Zobrazit miniatury místo ikon“. Rádo se stalo, ode dneška mne můžete oslovovat „Ó veliký sáhibe“, zatímco Keplera „Ó veliký záhybe!“ ;) :D

Další odpovědi
ivzez

Já ve všech verzích Windows (snad už od Win98) bopjuji
s opakem → nechci, aby se mi zobrazovaly miniatury ani
náhledy a dodnes jsem nepřišla na to, jak tomu zabránit.

Myslím, že si Microsoft některé funkce systému „moc hlídá“,
že uživatelům nedovolí si je přizpůsobit podle jejich potřeb.

K tomu přejmenování → to podle mne není moc rozumné,
rozumnější by naopak bylo zvolit třípísmennou příponu (JPG).

Ačkoliv Microsoft tvrdí, že Windows zvládají i vícepísmenné přípony, diakritická znaménka a mezery v názvech souborů, není to vždy pravda. Několikrát jsem se potýkala s tím, že některý soubor nedokázal výchozí program otevřít. Po úpravě názvu vše fungovalo, jak má.