KaraB

Nahlášení škodní událoti pojišťovně – ANO či NE?

Při dopr. nehodě jsem srazil cyklistu, přijela i policie a prý mám to mám nahlásit pojišťovně…chci se zeptat, není výhodnější to nehlásit? Cyklista nadýchal alkohol, takže vina je zatím nejistá…díky za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Je povinností hlásit to. Pokud nenahlásíš, tak se to může otočit proti tobě. Ten nejoficiálnější přístup k takovýmto věcem bývá většinou i ten nejlepší.

Další odpovědi
anonym

Nahlásit. Pojišťovna stejně bude chtít verdikt policie, kdo byl viníkem nehody. Pojistnou událost nahlašujete jako poškozený nebo viník dopravní nehody. Pokud policie zatím závěr neudělala, tak to do popisu škodní události takto napište.
Mám ale za to, že vy jste srazil cyklistu a budete s největší pravděpodobností viníkem nehody.
Cyklista byl opilý a v tom případě půjde o jiný prohřešek.

AndreiRanger

Někteří cyklisté se motají i bez alkoholu v krvi – smutné, každopádně žalovat se nemá ale hlásit se to musí:-D

cukrar

Pojistnou smlouvu musíte nahlásit své pojištovně, páč podle vašeho textu se domnívám, že budete označen jako viník, pokud bude cyklista zraněn, přijdete o řidičák a sankce od 25000Kč výše. Je dobře ihned se starat o cyklistu, aby nedal souhlas se zdravotní dokumentací.

Doplňuji:
to že nadýchal, nebude příčina nehody.