pepes

Nádobí s mramorovým povrchem – zkušenosti

Zdravím,
mám v plánu nakoupit několik pánví a hrnců s „mramorovým“ povrchem. Mám jeden hrnec, ovšem poměrně krátkou dobu a nevím zda vydrží delší dobu, ale vaří se v něm asi nejlépe ze všech povrchů, co jsme doma kdy měli.

Nejde mi o to, jestli se na tom nechá dělat například bez tuku, takové sadistické praktiky u nás vůbec nefrčí, doma jsme závislí na chuti, takže klasické vaření. Jde mi o životnost tohoto povrchu.

Vydrží delší dobu, nebo to za rok bude na vyhození? Jen upozorňuji, že nehodlám kupovat nejlevnější zboží na trhu, ale nějakou střední třídu.

Díky

Odpovědi
MajklM

Zdravím,
hrnec s mramorovým povrchem mám jen jeden, ale funguje dobře. Nepoužívám ho teda na jídla, která je třeba dlouho vařit, spíš polévky a tak, ale vše ok. Mramor je celkem pevný povrch a pokud si budeš pořizovat lepší kvalitu, tak snad nebudeš mít problém. Jinak na delší vaření nebo vysoké teploty doporučuji spíš přírodní litinu.

Sonka Pop

Ahoj, já mám doma pánve s mramorovým povrchem…dvě, jednu hlubší, druhou mělkou. Mám je už nějakou dobu a pořád josu senzační. Ani se mi třeba neuvolňuje držák, s tím jsem měla vždy problém. Nemám ale ty nejlevnější, jedna mě přišla okolo 1000, ale je to opravdu kvalita… Mám značku Berlingerhaus.

tomasbram

ahoj,

ten popis přesně sedí pro kategorii, která se prodává na www.bonino.cz … nechci nikomu dělat reklamu, ale před vánoci jsme pořizovali přesně s tímto požadavkem a pořídili jsme skvěle .. konkrétně jsme brali sadu DISEGNO, zda ještě budou mít .. 🙂 to vaření bez tuku je spíše takový bonus 🙂

JaninaN

Já mám doma už nějakou dobu mramorový hrnec od Royalty Line (https://www.ro­yaltyline.cz/), což bych řekla, že je ta střední třída. Mám ho asi dva roky a je stále jako nový. taky jsem si koupila levnější pánev s mramorem v Lidlu. A i tak je zatim odolna.