jakube33

Nadměrné pití tekutin.

Někteří lidé mají problém do sebe dostat alespoň dva litry vody. Ja za den vypiji minimalne 3flašky,které mají 1,5litru a tohle je když je škola. O vikendu když jsem doma cely den nekdy vypiju i 6flasek. Můžu mit díky tomu nějaké problemy?
Doplňuji:
Konkretne piji, aquilu tu jablecnou neperlivou. Nejakou sladkou to bych moc nemohl protoze bych spis potreboval zhubnout a tou sladkou limonadou bych spise pribral.

Nejlepší odpověď
Alesh

No tak samozřejmě, nadměrné pití nadměrně zatěžuje ledviny. A pokud, jak jsem pochopil, piješ minerálky, tak je zatěžuješ tuplem.
Spousta lidí si myslí, že ty balené vody jsou nějaké zázračné či bůhvíco ještě. Stačí si ale přečíst pár odkazů viz zdroj. Např.:
http://www.dtes­t.cz/clanek-835/test-balenych-vod-a-pitne-vody-z-kohoutku-2009
nebo
http://ekonomi­ka.idnes.cz/ba­lene-vody-kterou-si-nalit-dfz-/test.aspx?c=A060908­_577123_test_plz
A pokud člověk aspoň trochu myslí, tak pochopí, že je to velká marketingová blamáž.
Co se samotného pitného režimu týče, pak je lepší spíš udělat toto:
Během dne pít různě, jak mám pocit žízně a tyto nápoje si zapisovat (druh nápoje + objem). Po dni udělat bilanci, pokud se člověk trefí do intervalu 2–3 litry, pak není co řešit, přestanu to na nějakou dobu zkoumat, řešit. Po pár měsících můžu test zopakovat. Co se nápojů týče, pak určitě lze doporučit ředěné ovocné šťávy (kvalitní džus ředěný vodou z vodovodu), čaje (hlavně zelený nebo ovocné, černý pouze dopoledne). Čemu se vyvarovat: slazené limonády (Fanta, Cola, Sprite a podobné přeslazené sra*ky), tvrdý alkohol, nějaké to pivko není zas tak na škodu, ale spíš jako podpora trávení, alkohol obecně dehydruje. Dále je to káva, která též dehydruje. Jinak mezi nápoje se nepočítá mléko, to se bere jako potravina.
No, tak snad jsem na nic nezapomněl, co jsem chtěl napsat … 😉

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=&q=tes­ty+miner%C3%A1ln%­C3%ADch+vod&sou­rceid=navclient-ff&rlz=1B3GGL­L_csCZ373CZ375&i­e=UTF-8&aq=0h&oq=tes

Další odpovědi
Sůwa

Ty problémy mít nebudeš, pokud nadměrné pití není příznakem diabetes mellitus. Budeme je mít my starší, kteří skoro nemáme pocit žízně a do pití se musíme nutit. Když na to zapomeneme…
Doplňuji:
Pro klid bys měl možná zajít k doktorovi, aby ti změřil hladinu cukru v krvi a aquilu prostřídej s obyčejnou vodou. Těch 6 láhví je přece jen trochu moc.

Lucijej

Pít dlouhodobě víc jak 4 litry tekutin je také na závadu. Už byll zaznamenán případ, kdy se žena upila voudou k v rámci hubnutí. Selhaly jí ledviny.

GM

Záleží na tom co piješ. Neměly by to být minerálky v takovém množství, nejlepší je čistá voda.

hanny 2

Dodržovat pitný režim je sice zdravé,ale nic se nemá přehánět!

SellLolAcc

no ono jde hlavne o to co pijes … kdyz budes pit jak pises 3 flasky normalni neperlive vody tak se ti nic nestane ale kdyz budes pit treba dobrou vodu perlivou s prichuti…, ondrasovku (apod.) tak se stalo me sestre (ona to pila stale..) ze mela problemy s kolenama (po tech mineralkach ridnou kosti) a musela si upravit jidelnicek… uz to nepije protoze ji to za to nestalo :P

lexx

No, nadměrným příjmem tekutin trpí žaludek, ledviny i srdce, těch 6 flašek je nepřiměřeně moc. V mládí jsem pracoval v dole, podmínky těžké, nedostatek čerstvého vzduchu, vysoká teplota. Nosíval jsem sebou 2l bandasku vody nebo čaje a převážně celý obsah ani nevypil za směnu.

Babsi

Nadměrné pití je jedním z příznaků cukrovky. Měl by jsi se co nejrychleji jít vyšetřit ke svému obvoďákovi jedině on ti řekne.

hanulka11

Možná jsi opravdu hodně zavodněn a proto také si myslíš že potřebuješ zhubnout- třeba ledviny nepracují jak by měly- zašla bych s tím k lékaři …pro jistotu