Ladič pian

Načurdili jste něco? Jaký má původ slovo čurdit?

Nejlepší odpověď
annas

sloveso čurdit má romský původ – čhordel nebo čhurdel téci, sypat; druhý význam expresívní obměna čurat.

Významy v nespisovné češtině

  1. pršet
  2. močit
  3. kazit

Takže lze dosadit některý z významů, který jsem uvedla – kromě toho prvního.

SNČ
Doplňuji:
Původ slova jsem vám uvedla. Nechápu, proč jste se ptal na význam, když máte ten „svůj“..

Ale u vínu patří třetí význam – kazit. Kazím víno vodou nebo míchám s horší kvalitou, něco do něho sypu.. Pokud jde o přesnost vyjádření, nemusí to být přímo ředění.

Kousek ze SNČ je uvedený v odkazu, kde si výrazy můžete ověřit.

http://www.slan­gy.cz/SNC_Ukaz­ky.html

Další odpovědi
cochee

Jestli má annas pravdu, tak to je smutné, že od těch… přebíráme slova z toho jejich pajazyka…

Děda Louda

Čurda (též čudla) – malá rybka. Čurdit tedy znamená chytat malé ryby, někdy v posměšném smyslu hodnocení výsledků velkohubých chvástavých popisů vlastních schopností a dovedností. Všimni si, že všichni rybáři mají krátké ruce. Podobné výrazivo bývá označováno jako rybářská (myslivecká či jiná) latina.

briketka10

Ladičpian,
Kodex uvádí, že když znáš odpověď
nepokládej otázku, tak ho porušuješ..

už jeden uživatel na to doplatil moc
se zde neohřál – IQ tykve – se jmenoval
a už má deaktivovaný profil ..

Ladič pian

Nelíbí se mi poučování co mám dělat nebo nemám. 8 mě bylo dávno děvče. Jestli neznáš odpověď, neodpovídej.

Ladič pian

Víno se po prodeji od vinaře čurdí na slabší chuť, aby se dosáhlo větší ceny, až do 230 Kč za litr. Pak se prodá dál.