danicek

Nacházíme rostlinstvo na horách ?

Nejlepší odpověď
beer

Samozřejmě, i na velehorách a těch nejnemožnějších lokalitách se zástupci z rostlinné říše najdou.
Zkus Google, hory, rostliny – uvodíš.
Doplňuji:
Jen malý příklad z Tater:
http://www.ta­try.cz/cs/ros­tliny-narodnich-parku

Další odpovědi
GTA Andreas

Různorodost rostlin v horských oblastech závisí na složení půdy, která může být vápenitá, dále pak počasím které může být v Čechách teplé a suché. Proto tam rostou takzvané skalničky, to může být lomikámen, netřesk, šípek, šafrán a jiné. Pak vysoké rostliny, dřeviny. Dub, Habr, Líska, Javor, Akáty, Jilm, Borovice a její odrůdy. Najdou se tam kleče, nízké jehličnany. Některé rostliny nemají domácí původ a byly tam zavlečeny nadšenci. Vegetace se dělí na stepi, travnaté, drnové a skalnaté a lesy.

Drap

Nacházíme. Výskyt různých rostlin je limitovát podnebím a nadmořskou výškou. Před padesáti léty se v našich podmínkách nacházely kopřivy cca do 100m n.m. Dnes je najdeme i ve výškách cca 1100–1200 m n.m.
Doplňuji:
Kopřivy jsou jen taková zajímavost a mělo tam být " původně do 100 m n.m."

Děda Louda

Ano.

honza19hk

samozřejmě,otázka je co si pod názvem představuješ.Do rostlinstva patří také mechy a ty roustou i na těch nejvyšších horách,tedy pokud nejsou stále pod sněhem.
Jinak třeba si všimni,že třeba na cestě ze sněžky na luční boudu rostou borovice-kleče,dále mechy,traviny atd..