Radomír.cz

Nachazí se na jiných planetách sluneční soustavy ozon?

Ozon

Nejlepší odpověď
MK44

Kyslík byl (v malé míře) detekován v atmosféře na Venuši, na Marsu, na Jupiteru a jeho měsíc Ió a leckde jinde. Je to tedy otázka detekčních schopností naší technologie, kdy se kde podaří detekovat ozón nebo jiné chemikálie. Zatím byl ozón rozeznán v atmosféře Marsu a Venuše.
http://sci.esa­.int/mars-express/52881-a-seasonal-ozone-layer-over-the-martian-south-pole/

Možná seženete i aktuálnější informace – můžete je sem přihodit.

Další odpovědi
mosoj

Jenom na těch kde se vyskytuje kyslík. Žádnou mimo Země neznám.

Kelt

Ozon vzniká z kyslíku různými výboji. Podmínkou je , aby na dané planetě byl kyslík, a tedy zelené rostliny, a snad i život. Ale podmínkou je kyslík, který se tam dostane díky zeleným rostlinám jako na zemi. A nikde zatím nebyl kyslík dokázán. Tak tedy ani ozon.
Kyslík je 02 , ozon je o3 – ten je nestabilní. a rozkládá se

huxa

Kelt-Zelené rostliny a celkově rostliny podmínkou nejsou.

Dochy

souhlas. A na některých planetách podle všeho (OK, podle wiki) trocha kyslíku je.

MK44

Ano. Atmosféra měsíce Európa se údajně skládá hlavně z kyslíku O2. Ten nebude biologického původu.

Lepší odkaz jsem teď narychlo nenašel: http://en.wiki­pedia.org/wiki/E­uropa_%28moon%29#At­mosphere