david91111

nabytí právní moci

Dobrý den,
tak ještě jednou…
Má otázka zněla: Měl jsem zákaz řízení. Když jsem si zažádal, aby mi byl trest snížen o polovinu, tak mi to bylo povoleno. A jednalo se mi o to… Soud jsem měl 4.5. 10 a následně jsem si začal hned 16.5.10 dělat řidičák. Ale slyšel jsem o tom, že každé rozhodnutí nabývá právní moci až po 15 dnech. Takže, jestli nebude problém, že jsem vlastně začal jezdit autoškolou po 12 dnech a ne po těch zmiňovaných 15 dnech… Samozřejmě vím, že těch 15 dní slouží k tomu, že se člověk může odvolat, kdyby nebyl s rozhodnutím soudu spokojen. Už je má otázka srozumitelná?! Díky

Nejlepší odpověď
standa

  1. řídit (i v autoškole) můžete až po skončení případného trestu
  2. trest skončí až dnem nabytí právní moci
  3. pokud jste řídil (začal dělat autoškolu) 3 dny před koncem trestu, tak je to sice problém, ALE záleží na autoškole, zda a kam bude evidovat datumy jízd…

Osobně si myslím, že autoškolu normálně doděláte. Pouze byste si měl ohlídat, aby z dokladu, který od autoškoly obdržíte nevyplývala kolize datumů „konec trestu“ a „začátek autoškoly“