Avatar uživatele
Josef Koky

Nabil rozsudek právní moci, když jsem se odvolal ?

Chtěl bych se zeptat jestli muj rozsudek (zákaz řízení) nabil právní moci. Odvolal jsem se a odvolací soud zatím neproběhl. Příští týden plánuju návštěvu u rodiny v cizině, a rád bych jel autem, tak se ptám jestli mám vzít letenku, nebo mohu řídit. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3332 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Nenabyl. Rozsudek nabyde právní moci dnem vyhlášení rozsudku zamítajícího či odmítajícího vaše odvolání, případně dnem uplynutí lhůty k podání odvolání proti dalšímu rozsudku soudu prvního stupně, pokud mu bude věc vrácena k dalšímu projednání.

(Jsem se do toho nějak zamotal, ale před zasedáním odvolacího soudu určitě můžete jet do ciziny autem. Samozřejmě máte-li u sebe řidičský průkaz.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Pokud neproběhl odvolací soud, tak rozsudek soudu 1. stupně nenabyl právní moci.
Nebyl vám však vysloven zákaz řízení správním orgánem? Do rozhodnutí soudu nesmíte řídit?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Josef Koky

Zákaz řízení mi byl uložen soudem, přišel mi rozsudek, proti kterému jsem se odvolal. Odvolací soud ještě neproběhl.

před 3332 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Josef Koky

Zákaz řízení mi byl uložen soudem, přišel mi rozsudek, proti kterému jsem se odvolal. Odvolací soud ještě neproběhl.

před 3332 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Josef Koky

řidičák mi neodebrali, stále mám.

před 3332 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

No tak šťastnou cestu a jeďte opatrně.

před 3331 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek