Josef Koky

Nabil rozsudek právní moci, když jsem se odvolal ?

Chtěl bych se zeptat jestli muj rozsudek (zákaz řízení) nabil právní moci. Odvolal jsem se a odvolací soud zatím neproběhl. Příští týden plánuju návštěvu u rodiny v cizině, a rád bych jel autem, tak se ptám jestli mám vzít letenku, nebo mohu řídit. Děkuji

Nejlepší odpověď
klumprt

Nenabyl. Rozsudek nabyde právní moci dnem vyhlášení rozsudku zamítajícího či odmítajícího vaše odvolání, případně dnem uplynutí lhůty k podání odvolání proti dalšímu rozsudku soudu prvního stupně, pokud mu bude věc vrácena k dalšímu projednání.

(Jsem se do toho nějak zamotal, ale před zasedáním odvolacího soudu určitě můžete jet do ciziny autem. Samozřejmě máte-li u sebe řidičský průkaz.)

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud neproběhl odvolací soud, tak rozsudek soudu 1. stupně nenabyl právní moci.
Nebyl vám však vysloven zákaz řízení správním orgánem? Do rozhodnutí soudu nesmíte řídit?

Josef Koky

Zákaz řízení mi byl uložen soudem, přišel mi rozsudek, proti kterému jsem se odvolal. Odvolací soud ještě neproběhl.

Josef Koky

Zákaz řízení mi byl uložen soudem, přišel mi rozsudek, proti kterému jsem se odvolal. Odvolací soud ještě neproběhl.

Josef Koky

řidičák mi neodebrali, stále mám.

klumprt

No tak šťastnou cestu a jeďte opatrně.