vagonik

Bude spolu fungovat níže uvedená nabíječka a dynamo?

Zdravím,

mám tady tuto nabíječku Pb akumulátorů:
https://www.gme­.cz/stavebnice-ezk-nbx3906hx-inteligentni-nabijecka-olovenych-akumulatoru
a na kole toto dynamo:
https://www.a­zub.cz/dynamo-v-prednim-naboji-pro-16-az-20-kola-sondelux-dynamo-pro-16-20-v-brzdy-p21528/?vid=474
Bude to spolu fungovat pro nabíjení 5Ah akumulátoru (taky připevněném na kole)? Případně, pomohlo by před nabíječku dát nějaký step-up modul, aby napětí pro nabíječku bylo hezčí?
Moc se omlouvám za stupidní dotaz – jsem naprosto neelektrický člověk.

Odpovědi
elkon

K čemu nabíječku, když máš dynamo? A k čemu baterii, když máš dynamo?

jáára

Spíš ne. Jinak viz Hlada.

Dochy

Tak k dynamu jsem si zjistil 6V/3W – pro tu nabíječku, předpokládám pro 6V akumulátor, podle katalogových lisů nedostatečné.
Myslím, že v tomto případě by bylo vhodnější buď sehnat jiné řešení, nebo udělat dobíjecí obvod „na míru“ – usměrňovač a jednoduchý řídící obvod s omezením napětí. Součástky řádově kolem stokoruny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

K dynamu chybí jakékoli technické údaje. Kromě bezcenných reklamních žvástů tam není jediný údaj o napětí, proudu nebo výkonu. Bez toho se nedá o ničem dalším uvažovat.