mrNikelou

nábíjení notebooku pomocí nabíječky od svítilny v autě

Jak moc je nebezpečné nabíjení mého notebooku který má 19V za pomocí nabíječky do auta, pokud ta nabíječka je původně od svítilny??
Doplňuji:
Ta baterka nemáani stabilizátor takže proud i napětí záleží na baterce

Nejlepší odpověď
Dochy

K notebooku si kup zdroj, který je pro tento notebook a automobilovou zásuvku určený. Jinak si koleduješ o malér. Pro trochu bližší info bysme potřebovali vědět, jaké jsou parametry té tvé dobječky a jaké jsou parametry notebooku. Ale na 98% to nejde. S trochou štěstí jen nenabiješ, s trochou smůly něco odděláš.
Doplňuji:
A to že „proud i napětí záleží na baterce“ je blud. Takové nabíječky jsou konstruovány tak, aby nepřekročily mezní hodnoty pro to co dobíjejí. Na prázdno tam může být až dvojnásobné napětí proti napětí baterky, ale při zátěži rychle klesne tak, že zdroj dodá jen nějaký rozumný dobíjecí proud. Kup si za pár stovek správný zdroj.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Záleží co to je za nabíječka a jak je v ní udělaný stabilizátor. Protože napětí v autě kolísá v závislosti na počtu zapnutých spotřebičů a otáček motoru, byla by nabíječka bez stabilizároru nevhodná. Já mám nabíječku Trust určenou přímo pro notebooky
http://ac-adaptery-originalni.he­ureka.cz/sito­vy-adapter-trust-120w/
a funguje mě jak v osobáku na rozvod 12 V, tak v autobuse na 24 V, kde může být až 28 V a na výstupu je stále 19 V (výstup je taky nastavitelný).

Hlada

Jaké má nabíječka napětí a maximální proud? Jestli je to nabíječka od akumulátorové svítilny s šestivoltovým gelovým akumulátorem, tak ta má 7 V, max. 0,3 A, takže její použití nepříchází v úvahu.