SniperCZ

Jde vyměnit nabíjecí port tak, že vyndám port jakéhokoliv mobilu a dám ho do mobilu, v němž port nefunguje?

jde vyměnít nabíjecí port tak že vyndám port jakéhokoliv mobilu a dám ho do mobilu kde ten port nefunguje?

--
Nezapomínejte prosím, že otázka končí otazníkem.
Nabijecí port v mobilu

Nejlepší odpověď
Muffz

Ano. Každopádně pájet ten konektor je o hubu, i v renomovaném servisu to přítelkyni zkazili a odpálili mikrofon a při re-reklamaci celou základovku.

jáára

NE!
Máme minimálně 7 základních tvarů microUSB konektorů. Navíc třeba ASUS a Lenovo používají úplně jiné rozteče, tak nejsou zaměnitelné s běžnou řadou(7)

Každopádně se odpájený konektor nedá znovu použít…

Jiří Bohumil

Vzhledem k tomu, že je otázka uzamčena, reaguji v diskuzi.
Zřejmě myslíš mikro USB port. Teoreticky by to pravděpodobně možné bylo, pokud má umístěné vývody ve stejném směru. Jejich pořadí je shodné.
Prakticky to ale zřejmě možné není. Jde o takovou „mikrotechniku“, že, pokud to někdo dokáže, smekám před ním! 🙂
Já se o to pokoušel u tabletu, kde je to podstatně jednodušší (je to přístupnější), ale stejně se mi výměna poškozeného portu nepodařila.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že se mi podařilo napojit na tišťáčku desky pouze bod + u portu (na „terčík“ ve velikosti špendlíkové hlavičky) a – (bez problému na velkou plochu) a to pouze slabounkým vodičem a použil jsem klasický konektor USB, zabudovaný jinde a připojil pouze napájení (krajní body).
Datové připojení (dva body uprostřed mikroportu) se mi připojit nepodařilo.
Nabíjení jsem tak vyřešil a datovou komunikaci provádím pomocí SD karty, nebo aplikací přes WiFi.
S použitím nového mikroUSB portu (který je k dostání za cca 15,–Kč), přilepeného někde na mobil, by toto řešení šlo možná rovněž použít.
Ale asi by toto řešení, u mobilu, nebylo moc praktické.