MA-SU-KA

Nabídl jsem se zaměstnavateli, že mu provedu výmalbu provozovny. Nejsem OSVČ. Potřebuje doklad do účetnictví. Jak na to?

Jak to udělat legálně? Je to jednorázová práce cca za 10 – 15 tisíc. Sám mám se zaměstnavatelem dohodu o pracovní činnosti (jsem externí pracovník, ale mimo údržbu). Potřebuje doklad, který by si dal do provozních nákladů na pobočku. Ten mu jako FO vystavit nemohu. Kompenzovat to v podobě odpracovaných hodin pro něho není výhodné (zvyšování mzdových nákladů). Poradíte? Díky.
Doplňuji:
Je to stejný zaměstnavatel.
Nemám momentálně nikde HPP.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Napadla mne jedině Dohoda o provedení práce, ale nevím jestli to jde, když máš uzavřenu Dohodu o pracovní činnosti. Je to se stejným zaměstnavatelem a ještě máš u něj HPP? Jinou legální cestu nevidím. Jistě to můžeš zadat do vyhledávače.
Doplňuji:
Zkus, jestli něco nenajdeš tady :
http://www.spol­cest.cz/obcan­ska-poradna-jm/internetova-poradna/4/
Hledej možnost souběhu těch dvou dohod u stejného zaměstnavatele, ale možná by to šlo.

Další odpovědi
www

Stačí dohoda a jako účetní doklad pak výčet všech položek: práce, materiál, doprava ap.

Zdroj: Názor

led

Kedže ide o inú prácu než na akú máte ´dohodu o pracovní činnosti´ vidím to na ´dohodu vo vykonaní práce´
Čo sa týka mzdových nákladov zamestnávateľa, tie sa v každom prípade pri takýchto dohodách navyšujú a vám sa odvodové zaťaženie (dane, sociálne, zdravotné) vypočítavajú zo súčtov všetkých zdaniteľných príjmov za rok (fiškálne obdobie).

terry

A jakou máš tu dohodu o pracovní činnosti? Můžete o sumu za výmalbu navýšit?
Nebo ta dohoda o provedení práce.
Nebo se práce na někoho jiného, který má živnost. nejlépe nějaký malíř. A spolu se pak srovnáte.

MA-SU-KA

Dohoda o pracovní činnosti: expedice zboží.