Čím to je, že u ojetých vozů Škoda a Ford převyšuje v bazarech nabídka dieselových vozů nabídku benzínových?

Když tak koukám po ojetých vozech Škoda a Ford v bazarech, tak nabídka dieselových, hodně převyšuje nabídku benzínových. Čím to je? Větší počet dieselových vozů všeobecně, nebo nespokojenost a následný prodej? Sám mám zájem o zážehový motor, ale minimální nabídka mě neuspokojuje.

Odpovědi
Kura

U starších modelů : Diesel = dražší automobil, dražší pojistka, dražší všechno.