marťa382

Nabídka a poptávka – Rozumím tomu správně?

Ahoj, potřebovala bych poradit.
Když mám graf (pravoúhlou soustavu, kde je cena a množství – určitě to znáte), tak je tam supla(nabídka) a demand(poptávka).
A teď:
1)Když se supla pohne doprava, zvýší se poptávka, více se prodá a ceny půjdou dolů
2)Když se supla pohne doleva, sníží se poptávka, méně se prodá a ceny vzrostou
3)Když se pohne demand doprava, prodá se více a cena vzroste
4)Když se demand pohne doleva, prodá se méně a ceny půjdou dolů.
Prosím vás, říkám to správně? Pokud ne, opravte mě, prosím.

Nejlepší odpověď
jmhad

Logika trhu říká – když se zvýší poptávka, logicky se zvýší cena.Protože když někdo výrobek chce,tak i za něj více zaplatí. Naopak,když se poptávka sníží,musím snižovat cenu a podbízet se,abych alespoň něco prodal. Ale supla a demand mi nic neříká.

Další odpovědi
Děda Louda

To je práce neviditelné ruky trhu.

Hlada

  1. Když se zvýší nabídka zboží o které není zájem, tak fabrika zkrachuje.
  2. Když se sníží nabídka, tak se zboží bude prodávat pod pultem.
  3. Když se zvýší poptávka, tak se začne zboží vyrábět v Číně v obrovském množství za zlomek původní ceny.
  4. Když se sníží poptávka, tak se zboží prodá v akci a začne se vyrábět něco jiného.