Maggie.b

Na www.centrumlotus.cz je anketa: Kdo jste? nikdo, někdo, pět aqrekqátů. Jak sou myšleny ta slova? Jak to myslí?

Nejlepší odpověď
annas

Vy se zajímáte o buddhismus, takže některé pojmy by vám měly být jasnější. V anketě jsou nějaké symboly, které přesně neznám.

Ale našla jsem Vám, že agregát = skandhy, pět [tib. phung po; skt. skandha]: pět součástí (agregátů), které popisují fyzickou a psychickou existenci všech bytostí v říši touhy.

podoba (tělesnost)
pociťování
poznání (zkušenostní)
vytváření (tvůrčí představivost)
vědomí (vnímání).

Jinak vysvětlení nevím, ale zkuste si projít internet, určitě najdete víc zajímavostí.

V odkazu máte pojmy podle abecedy.

Zdroj: http://bdc.cz/in­dex2.php?opti­on=content&tas­k=view&id=301&po­p=1&page=0?op­tion=content&tas­k=view&id=301&po­p=1&page=0#s

Další odpovědi
poa.li

Nikdo-někdo, to je zásadní otázka, jako ego-láska. Pět agregátů by mohlo značit pět smyslů. Já bych váhal mezi pěti agregáty a nikým.. Jsme jen prach.