PFPF

Na „vojnu“ od 18 let?

Dobrý den,
Onou „vojnou“ jsem měl na mysli dobrovolné vojenské cvičení. Rád bych se tedy zeptal, zdali se mohu účastnit DVC už při studiu na střední škole (samozřejmě v dospělosti). Výuční list nebo maturita je podmínkou pro vstup až do aktivní zálohy, ne? Našel jsem informace, které buď píší o povinnosti maturity, nebo ji nezmiňují vůbec, takže si nevím rady.
Představte si situaci, kdy se žák SŠ rozhoduje o budoucím studiu na VŠ. Zamlouvají se mu 2 kariéry. Jednou z nich je služba v armádě. Neví ale, jestli by ho to bavilo. Takže si chce vyzkoušet něco, co by mu rozhodování urychlilo. Něco jako DVC.
Případně, existují nějaké další alternativy?
Děkuji. Petr

Odpovědi
elkon

Zeptej se zde: https://www.ar­my.cz/