marci1

Na Slovensku schválili zákon, dle kterého na sociální sítě budou mít přístup jen osoby starší 16 let, co vy na to?

Mladší jen se souhlasem rodičů a soc. síť si to ověří. 🙂
Souhlasili byste, aby něco podobného bylo i u nás, a proč?
Děkuji.
http://jpeg.cz/i­mages/2017/11/­30/deti-a-PC.jpg
obr. pixabay

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano

Sociální sítě žáčkům jen užírají čas bez jakéhokoliv užitku, zatímco by jej měli věnovat vzdělávání a reálnému životu. PC hry jakbysmet. To je důvod, proč jsou naše děti čím dál blbější a prosťáčci to svalují na špatnou úroveň školství.

Další odpovědi
orestez

Ano

Internet je pro dospělé. Děti mají být ve škole nebo na hřišti. A internet není hřiště.

ivzez

Ne

Na takto formulovanou otázku musím odpovědět ne.

Nesouhlasím s tím, aby přístup dětí a dospívajících k internetu omezoval zákon.
Je na nás – rodičích, prarodičích, školách a společnosti, děti i mladé seznámit s možným nebezpečím, vysvětlit jim, jak se v internetu chovat a jednat bezpečně, ale nezakazovat.

Na Slovensku jde ale o něco jiného → o poskytnutí souhlasu k uchovávání a zpracovávání osobních údajů, který podle zmíněného zákona budou moci poskytnout pouze osoby starší 16 let. Mladší jenom se souhlasem zákonného zástupce.

To podle mne je v pořádku.
Dokonce bych uvažovala o zvýšení té hranice na 18 let. K čemu sociální sítě
potřebují shromažďovat osobní údaje dětí? Klidně mohou fungovat bez nich.

_______

Názor, že sociální sítě, případně internet a PC či hry dětem
zbytečně a bez užitku ukrádají čas, má něco do sebe.

Ale když se nad tím zamyslím hlouběji, nejsem si tím úplně jista.
Neměli bychom před cestou zákazu dát přednost zkvalitnění nabídky
sportovních, uměleckých a dalších volnočasových aktivit?

Proč děti a mladí tráví tolik času na sítích?
Já si nemyslím, že by to bylo proto, že by je tolik bavily…

Drap

Nevím - jiný názor

Proč ne. Byl bych pro zavedení. Stejně to k ničemu pořádnému neni. Jen tu hranici bych posunul a povolil bych to až od třiceti.

luckykubrt

Ne

Proč by si nemohli mladí lidé pokecat po síti ? Pořád lepší než se scházet v hospodách a pak dělat výtržnosti.

Smackdown

Ano

Internet je lov ryb, zbitek si přeberte.

anonym

Ano

v pořádku … anonymita sociálních sítí z nich může dělat stejně nebezpečné prostředí jako zaplivaný bar plný agresivních opilců.

marci1

Byla bych raději, kdyby se nemuselo zakazovat, ale děti mají dnes sociální sítě jako magnet. Ptám se proto, že syn mé známé 11 let, velmi inteligentní, výborný prospěch, má hodně sportovních aktivit, závodně lyžuje, hraje florbal, dělá judo a najednou máma zjistila, že je na Facebooku a píše si tam s cizími lidmi. Přitom byl již dávno informován o nebezpečí sociálních sítí. Začal chodit do víceletého gymnázia a dle jeho odpovědi „jsou tam všichni, smáli se mi“ si můžeme představit, že ani vzdělané a chytré dítě „neodolá“, i kdybychom jej poučili, i kdybychom mu to zakazovali. Je to těžké. Byla z toho zdrcená a bylo mi ji líto. 🙂

ivzez

Marci, tohle se zákazem nevyřeší, naopak „zakázané ovoce“…
Jediná cesta je podle mne dostatečná „rozumnější“ nabídka.

Facebook a další sítě na děti (mladé) mohou působit jako magnet → ale jenom na některé. Znám hodně dětí, které dávají přednost jiným věcem (aktivitám).

Možná, že pro syna Vaší známé není sport tp nejlepší řešení. Já
bych jej nechala vybrat jeden druh hledala další aktivity.

Co třeba skaut nebo podobný oddíl?
Hra na kytaru nebo jiný nástroj, zpěv, divadlo, film, …
Vlastní tvorba, četba, … ale klidně programování …

marci1

Odkaz na článek: https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/deti-do-16-let-nesmi-na-socialni-site-bez-souhlasu-rodicu-ur/r~afbb8600d53111­e7984d0cc47ab5f122/