láďa1

Na semaforu svítí červená-dojíždíte na volnoběh?

Ušetří se palivo?nebo je to zanedbatelné?

Nejlepší odpověď
Hykam

ještě úspornější je když dojíždíte se zařazeným rychlostním stupněm.
I na volnoběh si motor bere nějaký benzín k udržení otáček, kdežto pokud máte zařazeno, motor nebere benzín žádný.

Další odpovědi
kosaaaak

Jedinej volnoběh na kterým se dá dneska ušetřit je ten co používaj Flinstounovi.

arygnoc

není to zanedbatelné (při dnešních cenách).
dojíždím na volnoběh, kde můžu.

cukrar

Ládo, je to podle druhu auta a umístěním semaforu, pokaždé jinak.
Obecně, pokud dám autu pokyn, abe jelo, snažím se ho co nejméně brzdit ať již zařazeným stupněm, či brzdou. Takže příklad, pokud vidím v dálce červenou, vyřadím a pomalu dojíždím, pak lehce dobrzdím,,,,pokud jedu malinko rychleji, nechám rychlost a brzdím..
závěr, není žádná obecná správná odpověď.

gnosis

jak rika hykam. dojizdim vetsinou se zarazenou rychlosti, teoreticky by to melo byt nejuspornejsi – setris benzin i brzdy.

ALE sedel jsem tak rok zpatky v nejakem suzuki s okamzitou spotrebou na displeji, a i se zarazenou rychlosti a volnym plynem ukazovala 4l/100km. tak doufam, ze to byla jen chyba pocitace.