kokos23

Na prac.smlouvě mám 100kč/h,ale na výpl.pásce 15000kč/měsíc,což je dost rozdílné.Je někdo,kdo tomu rozumí a pomohl by?

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučuji Vám navštívit mzdovou účetní a požádat ji, aby Vám údaje na výplatní pásce vysvětlila a prošla ji s Vámi.
Michal Kole má pravdu, že pracovní doba je 8 hodin denně (zákonná). Pracovních dnů může být 20–22 v měsíci.
Nevím, zda 15 tisíc je částka hrrubá. Každopádně má být na výplatní pásce uveden i počet odpracovaných hodin nebo dnů. Podívejte se na to pořádně a pokud budete ještě něco potřebovat, tak to můžeme probrat v diskuzi k otázce.

Další odpovědi
Michal Kole

Orientačně hrubého to je 16 000 (8hodin * 5 dní * 4 týdny * 100 na hodinu)

Rozdíl dělá srážky na daně, pojištění (zdravotní a sociální)

vaiko

Vyplň si online mzdovou kalkulačku a musí ti to s vypl. páskou souhlasit
http://www.me­sec.cz/kalkulac­ky/vypocet-ciste-mzdy/
Mě to připadá o.k.