januli

na ploše se objevuje okno s nápisem New Fuzzy Cuddly Doggy Package a nejde vyrušit

po startu pc se objevuje okno s nápisem New Fuzzy Cuddly Doggy Package a nejde odstranit.Mám antivir norton,soubory o.k. Jak prosím okno odstranit.nejde to ani přes bod obnovení.Děkuji

Odpovědi
cochee

Má to na svědomí program s názvem SweetIM, skládá se z několika věcí – lišta do internetového prohlížeče, domácí stránka prohlížeče a vyhledávač. Základem je odinstalovat tři aplikace, a to: Update Manager for SweetPacks, Internet Explorer Toolbar by SweetPacks a SweetIM for Messenger. Dále se pak musí ručně změnit domácí stránka a resetovat osobní nastavení Internet Exploreru a ještě jiné věci, ale ta odinstalace těch tří věcí (a restart Windows) by už mohla stačit na to, aby se neobjevovalo to otravné okno. Celý postup jinak najdete v mém zdroji, anglicky.

A rada na závěr: Pokud něco instalujete z internetu, dávejte dobrý pozor, co ta instalace vypisuje a neklikejte bezhlavě na Další > … Další >…, v poslední době je čím dál častějším jevem, že uprostřed instalace je nabízeno něco k přiinstalování a je to automaticky zatrženo (jakože s tím uživatel souhlasí) a pokud kliknete na Další > tak z toho potom vycházejí tyhlety poloviční viry.

Zdroj: http://malware­tips.com/blog­s/remove-sweetim-toolbar/