postcd

Na plánované trase se platí mýtné? ČR co to znamená

https://www.go­ogle.cz/maps/ mi hlásí, že „Na plánované trase se platí mýtné“ jde o trasu přes pražský okruh, Kbelská, Novopacká. Co to znamená pro řidiče, majitele osobního vozidla?

Nejlepší odpověď
Alesh

že by dálniční známku? 😉

Další odpovědi
ivzez

Pokud vím, týká se mýtné vozidel nad 3,5 t.

cukrar

mýto platí vozidla nad 3,5 tuny,

už zase dvě rozdílné odpovědi a obě ohodnoceny jako dobré od jednoho

Dochy

Cukrář: Domnívám se, že ty odpovědi jsou správné. Google (dotaz byl na google mapy) označuje placené silnice jako silnice s povinností platit mýto. Mýto je obecně poplatek za použití silnice.
V ČR je placen buď formou elektronického mýta (placené za skutečně ujetou vzdálenost po spoplatněných silnicích) nebo formou dálniční známky (paušální náhrada za časově omezené právo používat zpoplatněné silnice)

Dochy

Aha.. sorry neuvědomil jsem si, že Tvápoznámka jde hlavně na hodnocení „dálniční známka“ + „mýto až od 3,5t“

Dochy

nicméně nesouhlasím s tím, že mýto platí pouze auta nad 3,5t 😉 a proto u mně vyhrává pouze Alesh 😉