nyjono

Na ohniště ze ztraceného bednění je vhodné použít to o rozměru 20 cm?

15 cm se mi zdá málo, 25 už celkem zbytečné.
Jak to vidíte vy?

Odpovědi
Drap

Osobně bych na ohniště ztracené bednění nevolil. Raději bych použil kámen cihly, dlažební kostky a podobně. Beton jednak nevypadá ani trochu hezky. Myslím, že po vícero topení se beton rozehřeje a bude praskat.

nyjono

Ztrac. bednění drží mnohem líp, než cihly.
Je to daleko rychleji složené i rozebrané.
A když bude ztrac.bednění vysypané štěrkem nebo hlínou, popraskat nemusí.
V rohu zahrady nepotřebuju dizajnovku.
A taky existuje ztrac.bednění s upravenými stěnami, ale to je pro můj účel zbytečný.

nyjono

Beton jze z vnější strany zamaskovat.
My to ale stejně potřebujeme spíš na spálení zbytků ze zahrady. Nebude to tam, kde by to mělo být na ozdobu.