BEAES

Na Moravě se používá slovo FURT, co znamená a odkud se vzalo?

Nejlepší odpověď
Losos

Znamená „POŘÁD“, ani jsem netušil že to není spisovné slovo :) ale odkud se vzalo, to baboraď :D

Další odpovědi
GM

Znamená to „pořád“ a pochází z němčiny.

Miroslavst

Odkud se vzalo to vím přesně. Slyším to denně z levé strany postele. „Ježiš, ty chceš furt!!“
:D:D

dudu

Toto slůvko znám také v jiné souvislosti – po roce 1968 byla podepsána mezi naší republikou a tehdejším SSSR tzv. Smlouva o dočasném pobytu sovětských vojsk. Mezi lidem koloval vtip: víš jaká je měrná jednotka dočasna?, no přece jeden furt. Díky Bohu jsme se mýlili.

ReHu

Hlásím, že v Čechách se používá také 🙂.

hanulka11

možná vzniklo od slovenského furtom/stále/