Na kterých oborech středních školách je povinné plavání?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Možná na těch,které jsou sportovně zaměřené.

Annas, jste si jistá? Nikdo z mých známých, ani já jsme na střední neměli plavání povinné (a dokonce ani volitelné), a to jsme byli z různých gymplů, průmyslovek, hotelovek, obchodek…A pořád to na těch našich školách platí, i když už jsem pár let venku, mám tám rodinné příslušníky… Asi jiný kraj, jiný mrav:-) Ale věřím, že na sportovních gymnázích plavání povinné bude…
Co si pamatuji, tak povinné plavání jsme měli akorát na základce.

Další odpovědi
annas

Já se domnívám, že na většině škol. Do osnov tělesné výchovy jsou zahrnuty různé disciplíny. Jednou z nich je i plavání, ale v menším rozsahu než na sportovních oborech. Ale připouštím, že se osnovy mohly změnit.
U nás studenti chodili na plavecký bazén, protože byl přímo v místě. Vzpomínám, že se občas vraceli s mokrou hlavou. Ale je pravda, že dávno je tomu…

Zjistila jsem, že jsem otázku neodeslala. Nechápu, že se objevila. Proto jsem ještě něco doplnila.