zjentek

Na kterých místech (v rámci EU) je možné podat návrh na změnu v evropské legislativě?

Možno i elektronicky?

Chci vznést návrh na drobnou úpravu evropského obchodního práva a úpravou dosáhnout konkrétního býsledku, aby poživatina s obsahem cukru, označovaná jako MED, měla NOVĚ zakázÁno nést toto označení a to ve všech jazycích v rámci EU. Ať si tu věc výrobci pojmenují třeba pomazánka, anebo kupř. tuzemák, mně je to jedno, děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

Občané nemají v EU zákonodárnou iniciativu. Eurounijní „zákony“, které se nazývají Nařízení nebo Směrnice, navrhuje Evropská komise, schvaluje Rada Evropy a Parlament EU. Občané a zástupci podniků a organizací se mohou do procesu přípravy zapojit v rámci tzv. veřejných konzultací, které mají vlastní internetovou stránku.

Zdroj: https://europa­.eu/european-union/eu-law/decision-making/procedu­res_cs

Další odpovědi
mosoj

Na nádražních pisoárech.

anonym

Ideální postup je kontaktovat některého z českých auroposlanců kteří se o změnu mohou zasadit ve vašem zájmu (samozřejmě pokud ta změna dává nějaký smysl)…

To co ty navrhuješ jde ale na ruku výrobcům kteří své spotřebitele šídí náhražkami a nekvalitními výrobními postupy. Celé to završují tím, že svým náhražkovým produktům dávají matoucí jména, přesto, že jejich produkty neodpovídají kvalitě kterou by spotřebitel pod tím názvem očekával.

Hypoteticky, pokud se rozhodnu vyrábět med tak že vezmu vodu s cukrem, zahustím ji guarovou gumou, přidám vosk, aroma a žluté azobarvivo … a i přesto takový humus budu moci prodávat jako PRAVÝ VČELÍ MED, je na tom něco velmi špatně nemyslíš ? Určitá pravidla musí platit jinak tím bude spotřebitel bit. Ty bys mě vlastně v tomto záměru podvádět spotřebitele ještě obhajoval, neděláš tím ze sebe tak trochu užitečného idiota ?

anonym

Kontaktuj českého europoslance. To je nejjednodušší způsob. Ten pak může jednat v tvém zájmu pokud se s logikou tvého návrhu ztotožní a najde pro něj širší podporu. https://www.e­uroskop.cz/8978/sek­ce/cesti-europoslanci/

anonym

nicméně EU v této oblasti už jedná a neřeší jen med ale obecně jakékoliv přeslazování … nařizuje výrobcům povinně uvádět na obale množství UMĚLE PŘIDANÉHO cukru, který nebyl přirozenou součástí základní potraviny. Spotřebitel se tak podle toho údaje může orientovat a přeslazený produkt nekoupit.