Tw!st

Na kterých hranicích z Ukrajiny je vyšší pravděpodobnost kontroly vozidla?

Mám na mysli při návratu z Ukrajiny do Česka. Tedy hranice Ukrajina-Polsko, nebo Ukrajina-Slovensko? U kterých z těchto hranic je vyšší pravděpodobnost, že mi budou kontrolovat a prohledávat vozidlo, jestli něco nepašuju? Jaká je frekvence, při které na hranicích prohledávají osobní vozy? Dělají to namátkově? Je to třeba u každého pátého vozidla, nebo u každého druhého? Jaká je přibližně procentuální šance, že se mi budou dívat v kufru pod rezervu? Nemám v úmyslu nic pašovat, ptám se čistě z informativního hlediska.

Arne: Zajímavé, to mě právě zajímalo. Myslel jsem, že když řeknu na rovinu že si vezu 4 krabičky cigaret a lahev vodky (což je povolené pokud se nepletu), tak si řeknou že jsem poctivý a nechají mě jet. A kam všude se ti dívali, jestli se můžu zeptat? A doporučuješ tedy jet spíše přes Slovensko než přes Polsko?

Odpovědi
Arne1

Poláci jsou nepříjemní. Ale důkladně mne kontrolovali jen tehdy, když jsem poctivě přiznal že vezeme pár krabiček cigaret.
Alkohol je kupodivu zajímal jen formálně.

Ta kontrola byla opravdu fest – vše z auta ven, přišli očuchávací psi a čichali zda něco dalšího neobjeví.

ten který je

Na hranicích s Polskem.