uccello

Na který objektiv koupit reverzní makro kroužek?

Na výběr je z těchto: Seťák Sony 18–55mm F3,5–5,6 SAM II; Tamron AF 70–300mm f/4,0–5,6 Di LD Macro; Pentacon 50/1,8 MC; Helios 44m-4 58/2; Carl Zeiss Tessar 50/2,8; Carl Zeiss Pancolar 50/1,8. Pro nejlepší efekt se doporučuje objektiv s co nejšírším ohniskem (v mém případě seťák), někdo raději pevný světelný manuály. Podle mě ta manuální skla doporučují hlavně z důvodu nastavení clony. Jenže ta se dá nastavit i u automat. setového. Na těle je tlačítko pro náhled clony, to se přidrží a odpojí objektiv. Clona tak zůstane v požadované poloze. Co byste doporučili vy?
Doplňuji:
Pro upřesnění: Jde mi o focení s obráceným objektivem hodně detailního makra.

Nejlepší odpověď
gecco

Čím kratší sklo použiješ, tím většího zvětšení dosáhneš…
A opravdu jsou lepší manuální objektivy, než ´plnoautomatické´ (dovedeš si představit tu manipulaci? – máš obj. nasazený, zafixuješ clonu, obj sundáš, našroubuješ redukci, obj nasadíš reverzně…???).
___
Z uvedených objektivů bych volil Pentacon 50/1,8.
A nebo, pokud se hodláš makru věnovat ´výrazně´, koukni po nějakém postarším pevném širokoúhlém objektivu v bazarech…
😉