Simona002

Na kterém poloostrově v Asii najdeme nejsušší místo?

Nejsušší místo Asie najdeme na kterém poloostrově?

Nejlepší odpověď
gecco

Koukni na mapu – a projv názor…
Můžeme ti jej ´zkontrolovat´…
😉

Další odpovědi
NeřeknuCZ

Nejsušším místem Asie je podle WMO (World Meteorological Organization) město Aden v Jemenu. Když si vyhledáš kde leží Jemen (Jemenská Republika) tak si z toho vydedukuj, na kterém poloostrově leží :) Pak stačí doplnit otázku a určitě ti to tady někdo z nás zkontroluje …

jenik11111

Ano nejsušším místem je Aden v Jemenu na kterém za posledních 50 let průměrně spadlo jen 45.7 mm (viz. https://skompa­sem.cz/zemepis­ne-rekordy-asie-ii-vodstvo-a-podnebi/)