BEAES

Na kterém nádvoří stojí italská bronzová vlčice?

Matka Romula a Rema

Nejlepší odpověď
panenka

Palác Velmistrů je na první pohled impozantní. Před válkou byl přebudován jako letní sídlo pro Mussoliniho a uvnitř získal moderní podobu. Řekové by však nejraději část, která dřív sloužila jako vězení strhli a odhalili zbytek antického chrámu, který jak věří, je pod hradem ukryt. Po masivním schodišti se dostanete to obrovských prázdných pokojů přístupných pro návštěvníky. Na nádvoří stojí italská bronzová vlčice – matka Romula a Rema, která původně chránila přístup do přístavu Mandraki

Zdroj: http://oulehle­.dobrodruh.net/fo­to-rodos/novy-prispevek.html

Další odpovědi
Miroslavst

Staré město to je rozděleno na Rytířskou čtvrť se středověkými stavbami a Tureckou čtvrť s bazary, mešitami a židovskou enklávou. Po celém historickém jádru se povalují dělové koule, ponechané na svém místě jako dekorace. Asi nejvýraznější památkou města je Palác velmistrů – velkolepá pevnost umístěná na vrcholu kopce, ke které vede dlážděná Rytířská cesta lemována sídly rytířského řádu sv. Jana, ve kterých se scházeli rytíři různých národností. Před válkou byl palác přebudován na letní sídlo Mussoliniho a uvnitř získal moderní podobu. Na jeho nádvoří stojí italská bronzová vlčice – matka Romula a Rema, která původně ochraňovala přístup do přístavu Mandraki.
A to jsem tam vůbec nebyl.

hanulka11

Ve městě Rhodos Na nádvoří Paláce velmistrů stojí italská bronzová vlčice – matka Romula a Rema, která původně chránila přístup do přístavu Mandraki– to vím přesně v létě jsem tam byla

pohled na palác velmistrů z lodi
http://img.na­dapenny.com/t20/110­05/nadap153330224­330232.jpg