agentpv

Na kterém lahvovém pivu si v současnosti nejvíc pochutnáte ( já už asi na žádném – točené, je točené) ?

Byly dřív ty lahváče lepší, nebo mi už nefungují chuťové pohárky? Mám pocit že je to všechno jalové, bez chuti … dřív mi chutnal Platan, Gambrinus, Braník … a dnes je to všechno eeee

Odpovědi
Emefej

Jsem komunitní piják piva. Chutná mi točená Plzeň (v nouzi Krušovice) v mé hospůdce ve společnosti kamarádů. Doma pivo vůbec nepiju, lahváče jsem asi 40 let neměl v ruce (ještě nikdy za celý dlouhý život jsem neochutnal pivo z PETky).

Kelt

Nezdá se ti, že je to subjektivní pocit? Vidíš, slyšíš, a cítíš s to, co cítíš, jsou jednak emoce, pocity, ale také vůně a chutě. Matematický výraz se řeší pořád stejně, a stejně tak stejně připravený potravinářský produkt – třeba dort, nebo alkoholický nápoj jsou stále stejné, ale ty jsi mezi tím nabyl nové zkušenosti a proto ti ta chuť připadá jiná. Je to stejné, když se po určité době setkáš se známým, kterého jsi dlouho neviděl. A připadá ti, že je to někdo zcela jiný.

marci1

Točené pivo je vždycky lepší. A nejlepší tankové! 🙂

nyjono

Tak točený bylo vždycky lepší.
A když lahvové, tak https://www.bin­g.com/images/se­arch?q=pilsner+ur­quell&form=HDRSC2&fir­st=1&scenario=I­mageBasicHover

Ale ono u točeného taky záleží na hospodským.

elkon

Pro mě je pivo pouze Prazdroj 12. Ostatní jsou patoky. Dokazuje to i jejich cena,

tatanka

Zlatý bažant. Pro mne srovnatelné s plzeňským ležákem.