Avatar uživatele
Kepler

Na které z těchto darebáků máte největší pifku?

Záměrně vynechávám těžké zločince jako vrahy, teroristy, velezrádce apod. Ti by podle mého soudu zasloužili automaticky smrt.

Zajímavá 0 před 21 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Desinformátory a lháře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Podvodníky a zloděje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

jiné - jaké?

Horší jsou lidé, kteří týrají své osoby blízké, ať už fyzicky nebo psychicky. Což prý zažije polovina lidí. Co je oproti tomu zažít nějaký hloupý podvod nebo lež.

Teroristy a velezrádce neodsuzuji, mají jen jiný názor. T. G. Masaryk byl velezrádce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Podvodníky a zloděje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Podvodníky a zloděje

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

JežišKristus jak se pozná zrádce a velezrádce

Avatar uživatele
JežíšKristus

Plebs: Zrada je soukromoprávní záležitost (soukromá fyzická/právnická osoba zradí jinou osobu). Velezrada má veřejnoprávní charakter, bývá upravena veřejnoprávním předpisem (trestní zákoník). Velezrádce zpravidla zradí zemi, ve které se narodil, a bojuje proti jejím zájmům - tak jako to učinil T.G.Masaryk, když jel orodovat do Washingtonu a Moskvy za nový stát. Činil tak kroky proti zájmům země, která mu dala život. Stejně tak Masaryk uškodil milionům lidí v Čechách, protože Češi ztratili svá odbytiště v monarchii, a upadli do chudoby. V rámci vzniku Československa tak paradoxně později upadla řada českých podniků do rukou Němců. Je to detailně popsáno v odborné literatuře, a i řada literátů psala za 1. republiky texty proti německým průmyslníkům v Čechách. TGMasaryk se tak řadí mezi největší velezrádce v historii.

Avatar uživatele
plebs

JežišKristus tak děkuji za odpověď.
Jste pravděpodobně odborník na historii, jak byste posoudil E. Beneše který podepsal Mnichovskou smlouvu a v roce 1948 předal moc komunistům.
A nebo soudruha Dubčeka a spol. kteří na požadavek L. Brežněva odstavili A. Novotného který neměl vzdělání pouze byl dobrý karbaník ovšem od roku 1957 několikrát odmítl Sovětskému svazu umístění vojsk a raket v ČSR. Na doporučení L. Brežněva byl do vedení zvolen soudruh Dubček, který po invazi podepsal okupaci na dlouhá léta.
Podotýkám Čechy a Morava po rozpadu RU byla s výrobou na špici v Evropě Rakousko mělo max. Milky v Alpách a Maďaři kvalitní uherák a guláš / daleko větší byla zrada Francie a Anglie v roce 1938 kdy bylo Československo rozvráceno na 51 let.
No a v roce 1945 nás opět Anglie za pomocí USA přiřadila pod zprávu SSSR.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost