Agneta

Na které kometě?

Právě jsem v rádiu (zahraniční stanice) slyšela, že sonda úspěšně přistála na kometě a už odebírá vzorky. Řekla bych, že tahle akce je ten nejdůležitější vesmírný průzkum vůbec, na který čekáme už dlouho, a že se teď konečně dozvíme, jak u nás vznikl život.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Sonda Philae přistála na kometě Čurjumov-Geasimenko.
Doplňuji:
Oprava překlepu – Gerasimenko.

Další odpovědi
mosoj

Kdo to za tebe psal ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-predbehl-sondu-rosettu-a-pristal-na-komete-driv-nez-jeji-pristavaci-modul
Doplňuji:
Jo a kometa prý má magnetické pole a hučí.

marci1

„Ve středu v podvečer po sedmihodinovém čekání začali jásat vědci ve velínu Evropského vesmírného úřadu v Darmstadtu. Podařilo se jim totiž uskutečnit přistání robotické vesmírné sondy Philae na kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenko ve vzdálenosti 510 milionů kilometrů od Země.
Je to obrovský úspěch pro Evropský vesmírný úřad, který vypustil vesmírnou loď Rosetta se sondou Philae před deseti lety z odpalovací rampy v Kouru ve Francouzské Guayaně. Od svého vypuštění v březnu 2004 urazila Rosetta více než šest miliard kilometrů ve snaze dohnat kometu, která je na oběžné dráze kolem Slunce a letí rychlostí 135 000 km/h.
Cílem mise, která je financována částkou 1 miliard liber, je odhalit tajemství komet, které jsou vytvořeny z materiálu staršího než sluneční soustava. Vědci doufají, že budou mít možnost zjistit, jak sluneční soustava vznikla a zda komety přinášejí na planety vodu a složitější organické molekuly.“

Agneta

mosoj >>> jak může mít magnetické pole? Jak je vlastně velká?

mosoj

No to budou vědátoři teprve zkoumat.

Agneta

Ta odpověď „Indie nebo Čína“? – já umím skvěle hádat – teda odborně uvažovat :DDD