na které datum postní neděle připadá?

Doplňuji:
OMLOUVÁM SE SPLeTLA JSEM SI otázku SPRÁVNA OTÁZKA BYLA :2) Proč je velikonoční pondělí pohyblivým svátkem a nemá pevné datum? Jak se toto datum určuje?

Nejlepší odpověď
anonym

Tady se někdo stále ptá na postní neděli a vůbec na názvy dnů okolo velikonoc.Půst začíná od konce masopustu,což je 6 neděl(týdnů) před Velikonocemi.V této době by se věřící měli odříci masa(alespoň)­.V posledním týdnu před Velikonocemi je Velký pátek,kdy by měl být úplný půst. Vše souvisí s nejdůležitějším křesťanským svátkem-Velikonocemi. :D

Další odpovědi
anonym

Milá slečno, Ty jsi velmi urputný člověk. Zdá se však, že nedokážeš přesně formulovat, co bys potřebovala vědět. Což takhle dát si trochu práce, zadat do vyhledávače, co opravdu chceš vědět a najít si to sama? Jestliže zadáš téma „původ Velikonoc“, dostaneš jasné a srozumitelné odpovědi. Dozvíš se, že termín svátků je pohyblivý proto, že se odvíjí od prvního jarního úplňku po rovnodennosti. Dále se dozvíš, jaký vztah mají Velikonoce k tzv. svátku zmrtvýchvstání Ježíše Krista a ještě spoustu dalších užitečných informací. Nebuď pohodlná a jako mladá, schopná slečna se trochu koukej orientovat v informacích. Bude se Ti to ještě nejednou v životě hodit.

hanulka11

první postní neděle letos byla 26. února

již jsme ti dávaly odkazy na velikonoce tam se vše dozvíš

Pravidla pro určení data Velikonoc stanovil roku 325 První nikajský koncil. Podle nich připadají velikonoční svátky na neděli následující po prvním jarním úplňku. Pokud první jarní úplněk připadne na neděli, slaví se Velikonoce až další neděli. Pondělí velikonoční podle těchto pravidel může připadnout na den v rozmezí od 23. března do 26. dubna. Více viz výpočet data Velikonoc