zjentek

Na kolik vyjde v Německu kilo německý Nutelly?

Celkem by mě zajímalo, kde ti malí překupníčci a spekulanti tady u nás na Prajzké a taky z Polska furt berou originál NĚMECKOU Nutellu, který tady mají fakt ve velkým plný stánky a prodávají okolo 150 kaček za kilo. To mně rozum nebere, když je kilový Nutelly v akci za podobnou cenu plná Billa. Kde ji furt berou a je to složení Nutelly s českým popisem až tak tragické, že je všude na Prajzké přehršel té německé?

Proč je dnes tolik Nutelly na černém* trhu?

(* chápej jako mimořetězcový) (;

Děkuji i za odpovědi, které neodpověděly na otázku. (;

Nejlepší odpověď
Malvína

Proč tolik? Protože je po ní poptávka, to je celé. Ani se nedivím. Nejsem tedy bůhví jaký jedlík Nutelly, ale občas si koupím. Hodně mě však zajímal rozdíl mezi českou a německou. A tak jsem si německou koupila. Fakt se to chuťově nedá srovnat a to jsem tomu vůbec nevěřila. A Němci si toho jsou vědomi! Českou bych si už asi nedala.

A dík za připomínku, jdu si dát na lžičku 😉

Další odpovědi
annas

1. U nás se prodává Nutella v obchodě se německým zbožím za 1 kg v ceně kolem 170 Kč v Domažlilcích, ale najdou se i jiné obchody.
https://www.ne­meckyeshop.cz/co­kokremy/ferre­ro-nutella-1-kg/

2. "Pro spotřebitele v České republice výrobce neuvádí zemi původu výrobku. U nejprodávanějších velikostí balení lze ovšem zemi původu zjistit z razítka na boční straně plastového víčka. Poslední písmeno kódu umístěného pod datem minimální trvanlivosti označuje továrnu, ve které byla pomazánka vyrobena: W = Polsko, G = Německo, A = Itálie. V případě pochybností lze zemi původu vyčíst v informaci určené pro rumunský trh (RO), kde legislativa uvedení této informace přikazuje. Rozdíl v chuti i barvě je prokazatelný v neprospěch české verze, vyráběné v Polsku. atd. "
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nutella

Nutella z Polska, která se prodává u nás, stojí kolem Kč 190.
https://www.dtes­t.cz/test/ferre­ro-nutella-vyrobena-v-polsku/51520

3. Ceny německé Nutelly na Allegro v Polsku. Možná znáte kurs złotého
takže si cenu můžete srovnat.

https://allegro­.pl/listing?strin­g=*NUTELLA%20825G%20­Z%20NIEMIEC*&bmat­ch=baseline-cl-eyesa-bp-uni-1-0-1127

4. V Německu stojí 450 g 2,88 €. Tudíž si snadno vypočítejte cenu za 1 kg v Kč.

Zřejmě se Polákům vyplatí nakupovat ve velkém.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Wie+viel+ver­teilt+sich+Nu­tella?&client=fi­refox-b-d&tbm=isch&sou­rce=iu&ictx=1&fir=9Vd­D5lq04O8N6M%253A%252Ce­KaFV5NUJzhInM%252C_&vet=­1&usg=AI4_-kTQwc_BB-qk15bG3x6jrBz­siuuy0w&sa=X&ved­=2ahUKEwijsdXG4rLmAh­Ws3OAKHTdmBeAQ9QE­wA3oECAoQBg#im­grc=b2V-_wumcFRraM:&vet=1

dubraro

V německém Kauflandu 1kg za 6,20 € tj. asi 158 Kč.

Ono je to možná tím, že ta česká i ta německá se vyrábí … v Polsku.

Zdroj: https://www.kau­fland.de/suche­.html?q=Nutella

Kelt

Tak jsem se díval, kolik by mne stál vlak. Do Mnichova 887 Kč, do Furth im Wald asi 750 Kč, zpáteční dvakrát tolik . Nevím, kolik bych musel dovézt Nutelly a zda by se mi to vyplatilo.

da ny

Odpovědět neumím, ale všimla jsem si, že vždy kolem Velikonoc a Vánoc je Nutelly všude plno.
Německo odebírá velké množství různých výrobků. Má tedy množstevní slevy.
Pokud je na zboží akce, je cena ještě nižší.
Ti, kteří se přeprodejem živí, ve vhodnou dobu zřejmě nakoupí…
I Polsko je také mnohem větší než nače ČR…

zjentek

FB Marketplace jakbysmet. Buch- plný německé Nutelly! Vypadá to, že Ferrero v mozku zadřelo kolečka nejen Prajzákovi!

Němci mají od italskýho Ferrera jaksi výhodnější cenu/nákup, nebo co? A proč se sem Nutella od nich tlačí v takovým množství? Dyť je to sladký jak cicek, fuj!

da ny

Např. u bonbonů Ferrero Rocher je obrovský chuťový rozdíl, mezi 4 a 8…
Vše co je německé a vyrobené pro Německo má jiné složení a jinou chuť.
Lepší.
Je to tak téměř u všeho, u kočičího a psího žrádla, u potravin u prášků na praní
A veškerého drogistického zboží. Máchadla jsou jiná, mycí, úklidové prostředky atd.

Množstevní slevy (nákupka) je jiná. Nejen u potravin, také u značkového oblečení,
obuvi včetně sportovní. Německo je obrovská země a každý odběratel/řetězec
má množstevní slevu. ČR je maličká země, malý odběr….

To, že se vyrábějí všude dvojí výrobky (včetně ČR) je obecně známá věc.
To, že se pro psy na západě na lince 14 chrlí jiný výrobek, je fakt. Pak se změní
receptura, obal s jazyky určenými na východ od „ráje“ je fakt.
Koupíte-li jakýkoliv potravinový výrobek popsaný západními jazyky má
Odlišnou chuť a kvalitu. Jak jsou tam jazyky na východ od „ráje“, je vše jiné…
Nemusíme pro některé věci ani do Německa jezdit.
Přivezou nám to Vietnamci. Prodají levněji než hypermarket a máte kvalitu.

Další věc je cena určovaná obchodníky.
Např. jeden a ten samý levný dámský sprej,, vyrobený v 1 a té samé zemi
Stojí u nás 38 Kč. V Německu 0,80 euro.

Arne1

protože lidé kteří ji používají ten rozdíl POZNAJÍ na chuti.