Avatar uživatele
pizlicka

Na kolik peněz vyjde nová střecha?

Rozměr střechy- 192 metrů čtverečních.když koupím kvalitní plechovou střechu,vyměním všechny trámy,příprava-pouze příprava na podkroví,plus započtena práce řemeslníků,dokážete mi vy,co tohle máte už za sebou,spočítat,na kolik mě to vyjde?děkuji moc.jen tak aspoň trochu pro přehled.

Zajímavá 0 před 2604 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

250– 400tis.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Betonová krytina + latě, střešní okna, nějaká práce, zpevnění krovu (pár přidaných trámků), likvidace eternitu,… pro dům o půdorysu cca 11*12m se sedlovou střechou vyšla na cca 160000. To samé v plechu by podle nabídek vyšlo tuším na cca 130–140 tis.
(zdůrazňuji: krovy zůstaly původní, jen se na několika místech zpevnili přidáním trámků)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Ke krytí můžu konkrétně. Mám teď rozpracovánu-objednánu pouze výměnu původní eternitové krytiny za plechovou kvalitní Monterrey Ruukki 50 na ploše střechy 185 m2. Cena včetně montáže 200 tis.
Na kolik přijde výměna krovů, jak dodávka tak i montáž (ta se nadá provádět svépomocí) tak odhad „od boku“ cca dalších 150–200 tis (před 10-ti lety srovnáním u syna- pouze montáž na novém RD). K tomu demontáž stávajících krovů a záklopu dalších cca 50 tis. Takže opět suma sumárum 400–500 tis.
Jo, žádná láce. Stačí takhle?

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Sova

Pokud přemýšlíte o nové střeše, tak doporučuji i kvalitní izolaci střechy, která bude držet teplo uvnitř domu. Střechou totiž vznikají největší úniky https://www.ther­modach.cz/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dvorka88

Plánujeme nad části našeho domu dělat novou střechu. Hlavně ji potřebujeme pořádně zateplit. Chci se zeptat na materiál. Kde výhodně sehnat materiál k rekonstrukci a zateplení víte někdo?

Avatar uživatele
Marek656

Chce to si hodně hodně předem hledat materiál, který seženete dobře ideálně online. Já jsem si takhle našel hodně věcí levně a ani když jsem to tak objednával, tak jsem na to nemusel dlouho čekat.

Avatar uživatele
Dvorka88

Kde jste ho předem hledal? Vyšlo to teda o dost líp než jít třeba do stavebnin jo?

Avatar uživatele
Marek656

Třeba kotevní materiál pro střechy najdete velmi pěkně na stránkách obchodu topkraft .cz, mají tam ale i hodně spoustu dalších věcí, které se vám při rekonstrukci shodnou.

Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2438 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek