pizlicka

Na kolik peněz vyjde nová střecha?

Rozměr střechy- 192 metrů čtverečních.když koupím kvalitní plechovou střechu,vyměním všechny trámy,příprava-pouze příprava na podkroví,plus započtena práce řemeslníků,dokážete mi vy,co tohle máte už za sebou,spočítat,na kolik mě to vyjde?děkuji moc.jen tak aspoň trochu pro přehled.

Nejlepší odpověď
zjentek

250– 400tis.

Další odpovědi
Dochy

Betonová krytina + latě, střešní okna, nějaká práce, zpevnění krovu (pár přidaných trámků), likvidace eternitu,… pro dům o půdorysu cca 11*12m se sedlovou střechou vyšla na cca 160000. To samé v plechu by podle nabídek vyšlo tuším na cca 130–140 tis.
(zdůrazňuji: krovy zůstaly původní, jen se na několika místech zpevnili přidáním trámků)

Jiří Bohumil

Ke krytí můžu konkrétně. Mám teď rozpracovánu-objednánu pouze výměnu původní eternitové krytiny za plechovou kvalitní Monterrey Ruukki 50 na ploše střechy 185 m2. Cena včetně montáže 200 tis.
Na kolik přijde výměna krovů, jak dodávka tak i montáž (ta se nadá provádět svépomocí) tak odhad „od boku“ cca dalších 150–200 tis (před 10-ti lety srovnáním u syna- pouze montáž na novém RD). K tomu demontáž stávajících krovů a záklopu dalších cca 50 tis. Takže opět suma sumárum 400–500 tis.
Jo, žádná láce. Stačí takhle?

Jiří Sova

Pokud přemýšlíte o nové střeše, tak doporučuji i kvalitní izolaci střechy, která bude držet teplo uvnitř domu. Střechou totiž vznikají největší úniky https://www.ther­modach.cz/

Dvorka88

Plánujeme nad části našeho domu dělat novou střechu. Hlavně ji potřebujeme pořádně zateplit. Chci se zeptat na materiál. Kde výhodně sehnat materiál k rekonstrukci a zateplení víte někdo?

Marek656

Chce to si hodně hodně předem hledat materiál, který seženete dobře ideálně online. Já jsem si takhle našel hodně věcí levně a ani když jsem to tak objednával, tak jsem na to nemusel dlouho čekat.

Dvorka88

Kde jste ho předem hledal? Vyšlo to teda o dost líp než jít třeba do stavebnin jo?

Marek656

Třeba kotevní materiál pro střechy najdete velmi pěkně na stránkách obchodu topkraft .cz, mají tam ale i hodně spoustu dalších věcí, které se vám při rekonstrukci shodnou.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.