zjentek

Na kolik korun odhadujete nálezné?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/na-rychnovsku-nasli-3000-let-stary-mec-je-stale-ostry-jako-britva-40302737 >>>zajímalo by mě, zhruba kolik kaček může činit to nálezné.

Nejlepší odpověď
Rokio

Bude to 10 % z hodnoty předmětu. Nevím, kterou má meč hodnotu, ale podle mě hodnota nálezného se bude pohybovat od 100.000 Kč výše (pravděpodobně bude nálezné mnohem vyšší).

Další odpovědi
Drap

Nárok má na nálezné z hodnoty kovu. historická hodnota se obtížně hodnotí a záleží na soudním znalci a památkářích. Myslím , že se bude hodnota pohybovat v rozmezí 20 – 50 tisíc kč.

ivzez

Tak to si netroufnu odhadnout.
Těřko odhadnout, jaká hodnota nálezu bude stanovena.

ivzez

@Rokio → jakou hodnotu, nikoliv kterou.